Podsumowanie sezonu kolarskiego 2016

W tym roku sezon rowerowy zaowocował  ośmioma startami w amatorskich maratonach i wyścigach kolarskich.

Pierwszy start odbył się w Obornikach Wlkp. 16 kwietnia na dystansie 90 km .

Taką trasę  przejechałem w czasie 2:47:09,  co dało mi 200 miejsce na 444 sklasyfikowanych - średnia prędkość 32,30 km/h

Drugi start odbył się 30 kwietnia  -X Trzebnicki Maraton Rowerowy. W tym maratonie startowałem na dystansie Mega 150 km, był to chyba najtrudniejszy tegoroczny maraton pod względem podjazdów.

Prowadził on przez koronę Gór Kocich. Podjazd na PRABABKĘ - najwyższy szczyt to 14%. Mój wynik to 4:56:01, a średnia prędkość 30,40 km/h. Zająłem 140 miejsce na 226 sklasyfikowanych.

Następny maraton, który  odbył się 14 maja w Stargardzie dookoła Jeziora Miedwie. Aura tego dnia nie sprzyjała kolarzom, było zimno i wietrznie. 130 km w tych warunkach, to nie lada wyczyn dla amatora. Zająłem 59 miejsce na 100 startujących. Czas przejazdu: 4:08:16, średnia prędkość 31,4.

Kolejny start odbył się 4 czerwca, był to X Leszczyński Maraton Rowerowy  BIKEFUN.  Jest to popularny wyścig amatorski ze startu wspólnego. Bierze w nim udział co roku ponad 700 osób . Czas przejazdu to 2:28:46  - mój czas był lepszy niż w poprzednim roku o 2 min. Średnia prędkość ponad 36 km/h dystans 90 km, miejsce 279.

Tydzień później  12 czerwca W Koźminie Wlkp. na VIII  KMR zająłem 20 miejsce na ponad 40 startujących, 78 km udało mi się przejechać w  2:06:27, średnia prędkość ponad 36 km/h.

Po raz drugi już brałem udział w II Wolsztyńskim Maratonie Rowerowym – 9 lipca, trasę 90 km przejechałem w czasie 2:37 i zająłem 92 miejsce.

W sobotę 27 sierpnia br. odbył II Supermaraton Szlakiem Don Kichota Nietążkowie koło Śmigla. Startowałem na dystansie mega – 140km. Zająłem 46 miejsce, czas 4:15:49, prędkość 32,83km/h.

Podsumowaniem moich startów w tym sezonie był udział w Skoda Bike Challenge w Poznaniu na dystansie 120km, z prędkością ponad 36km/h  i czasem – 3:10:45, zająłem 472 miejsce na przeszło 1630 sklasyfikowanych.

Mój tegoroczny sezon kolarski uważam za udany, poprawiłem dotychczasowe moje wyniki, zapewne szczęście przyniosła mi koszulka, w której startowałem z logo EURO TAPE.

Nadal trenuję, pomimo niesprzyjającej  pogody, ponieważ w przyszłym sezonie chcę być bliżej podium.