20 grudnia, 2022
wstecz

Bożonarodzeniowe wsparcie dla fundacji

Grudzień w Dalpo, można z pewnością nazwać miesiącem niesienia pomocy, ponieważ podjęto, aż sześć (!) inicjatyw CSR . W każdym tygodniu wsparto wybrane wcześniej akcje charytatywne, tworząc tym samym szczególny kalendarz adwentowy, przepełniony dobrocią.

 Wsparcie dla młodych sportowców z Szamotuł

Wraz z początkiem grudnia firma wsparła Uczniowski Klub Sportowy Szamotulanin, przekazując kilka kartonów taśmy do wyznaczania linii boiska. Cieszymy się, że Dalpo może wspierać sportowe pasje wśród dzieci i młodzieży. Dzięki pomocy młodzi sportowcy zyskali „odświeżoną” płytę boiska.

 

Prezenty Mikołajkowe dla dzieci z oddziałów pediatrycznych

Dla każdego dziecka 6 grudnia to magiczny czas, podczas którego z niecierpliwością oczekuje na prezent od świętego Mikołaja. Niestety, nie dla wszystkich dzieci okres świąt jest wyjątkowy. Z myślą o maluchach, które Mikołajki spędzają na szpitalnych oddziałach, Dalpo podjęło decyzję o przekazaniu kwoty 3500 zł dla fundacji Prekursor.Art w celu zakupu upominków. Dzięki funduszom mali pacjenci z Wojewódzkiego Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. W.Degi otrzymali prezenty, na które składały się książeczki, kolorowanki, słodycze i drobne zabawki.

Folia ostrzegawcza na ratunek

Pod koniec listopada Ochotnicza Straż Pożarna w Lisowicach wystosowała  prośbę o przekazanie kilku rolek folii ostrzegawczej. Zdając sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka spoczywa na barkach  OSP, natychmiast zapadła decyzja o przekazaniu 27 rolek folii ostrzegawczych, które zostaną wykorzystane podczas akcji pożarniczych. Zaangażowanie i odpowiedzialność ochotniczej straży pożarnej zapewnia nam bezpieczeństwo, dlatego warto pomagać!

 

Szlachetna paczka

Po raz kolejny wszyscy pracownicy Dalpo zaangażowali się w przygotowanie szlachetnej paczki. Chęć niesienia pomocy potrzebującym przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, dzięki czemu obdarowaliśmy prezentami, aż 3 potrzebujące rodziny! Cały zespół Dalpo wykazał się wielkim sercem, zarówno podczas zbiórki artykułów do kartonów w poszczególnych lokalizacjach, oraz zrzutki, na której z dobrowolnych wpłat udało się nam zebrać, aż 2485 zł. Inicjatywa stworzenia szlachetnej paczki została wsparta szczególnie przez zarząd Dalpo, który na ten cel przeznaczył, aż 10 tysięcy złotych!

 

Prezenty dla Podopiecznych Fundacji Gramy do Końca

Kryzys gospodarczy doprowadza do trudnej sytuacji, która sprawia, że nie wszystkie dzieci znajdą w tym roku wymarzone prezenty pod choinką. Podopieczni fundacji Gramy Do Końca pochodzą z ubogich rodzin lub domów dziecka, gdzie brakuje funduszy na bożonarodzeniowe prezenty. Zarząd Dalpo zdecydował o wsparciu fundacji kwotą 5 tysięcy złotych, za przekazaną kwotę zakupiono 65 paczek z prezentami.

Organizacja świątecznej Gali

Każde dziecko marzy o spotkaniu ze świętym Mikołajem. Przed świętami Dalpo zostało sponsorem Świątecznej Gali „Gwiazdka z Fantazją”, przekazując 5 tysięcy złotych na organizację zabawy świątecznej dla 300 chorych dzieci z całej Polski i 100 potrzebujących dzieci z Ukrainy. Wszystkie dzieci obecne podczas wydarzenia miały możliwość osobistego spotkania ze św. Mikołajem, który podarował im prezenty. Poza organizacją gali fundacja przekazała 600 prezentów dla dzieci w wyjątkowo trudnej sytuacji materialnej.