Dobre Praktyki w Dalpo

Nie pozostajemy obojętni na sytuacje wymagające zaangażowania finansowego, czy naszego czynnego udziału. Kierując się tymi wartościami, od wielu lat wspieramy Szlachetną Paczkę, przekazujemy dotacje na prozdrowotne instytucje, jak Przedszkole Specjalne „Orzeszek”, Klinika Zakażeń Noworodka UMP, czy fundując świąteczne paczki dla „małych pacjentów” ze Szpitala Klinicznego w Poznaniu.

Jako firma jesteśmy wrażliwi na społeczne potrzeby i problemy, odpowiadając całą gamą działań wspierających różne inicjatywy. Z chęcią angażujemy się dając pomoc nie tylko organizatorom lokalnych projektów, ale też ogólnopolskich.

W obecnych, trudnych czasach związanych z sytuacją wojenną na Ukrainie, firma Dalpo przekazała rodzinom ukraińskim mieszkania na terenie Poznania, wyposażając je w odpowiednie sprzęty oraz żywność. Wdrożyliśmy szeroki pakiet pomocowy, mający wesprzeć rodziny ukraińskich pracowników naszej firmy.

Ale w naszym rozumieniu wsparcie, to nie tylko finansowy gest. Ochoczo bierzemy udział w charytatywnych biegach i każdej zimy ustawiamy „kolorowe puszki” WOŚP w naszych lokalizacjach, dodając naszą „cegiełkę” do zbiórek na szlachetne cele. 

Ale to nie wszystko, bo nasze działania, prócz humanitarnych sięgają również ekologii. W trosce o naturę zorganizowaliśmy niedawno firmowe sadzenie drzew w Wielkopolskim Parku Narodowym, a w 2019 roku otrzymaliśmy Certyfikat Forest Stewardship Council (FSC), potwierdzający, że nasz biznes uwzględnia zrównoważoną gospodarkę lasów. Oznacza to, że produkty, które znajdziecie w naszym sklepie od początku do końca są wytwarzane odpowiedzialnie na każdym jego etapie.

Z dumą mienimy się firmą, której działania corocznie pozycjonowane są w Raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu w Polsce pod hasłem „Dobre Praktyki”.