Historia

Działalność rozpoczęliśmy w 1989 roku od importu artykułów biurowych i papierniczych ze Szwecji. Po krótkim czasie nastąpił pierwszy przełomowy moment w dziejach firmy. Zaczęliśmy importować i dystrybuować uszczelki samoprzylepne do okien i drzwi. W tym momencie rozpoczęła się nasza przygoda z materiałami samoprzylepnymi, która trwa do dnia dzisiejszego.

Założyciele Dalpo (od lewej): p.Wacław Rawecki, p.Ewa Rawecka, p.Maria Borkowska, p.Krzysztof Borkowski

Rozpoczęcie sprzedaży artykułów biurowych, pierwsza maszyna drukarska aż w końcu rozpoczęcie produkcji taśm z nadrukiem stały się kamieniami milowymi w historii Dalpo.

Obecnie naszą kluczową specjalizacją jest produkcja taśm pakowych, taśm pakowych z nadrukiem, taśm specjalistycznych, folii ochronnych, folii ochronnych z nadrukiem, etykiet termotransferowych, etykiet termicznych, etykiet z nadrukiem oraz papieru samoprzylepnego.

Działamy na ogólnopolskim rynku od 34 lat. Zdobyte w tym czasie doświadczenie oraz unikalny know-how, umożliwiły nam ciągłe rozwijanie i usprawnienie procesów produkcyjnych oraz organizacyjnych.

Na bieżąco inwestujemy w nowe technologie oraz rozbudowujemy nasz zespół wyspecjalizowanych fachowców. Naszym atutem jest nowoczesny i wydajny park maszynowy, dzięki któremu jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom naszych klientów z kraju i zagranicy. Posiadamy własne dwa Zakłady Produkcyjne, które sukcesywnie rozwijamy i unowocześniamy.

Oferujemy produkty i usługi na najwyższym europejskim poziomie, czego potwierdzeniem jest przyznawany nam certyfikat ISO 9001, który posiadamy od 2006 roku. Dążenie do zaspokojenia potrzeb rynkowych i nieustanne śledzenie zachodzących trendów owocuje rozwojem współpracy z licznymi firmami produkującymi artykuły biurowe i przemysłowe z zagranicy, dla których jesteśmy dystrybutorem ich produktów na polskim rynku.

W 2010 roku staliśmy się oficjalnym dystrybutorem produktów 3M, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować naszym Klientom bardzo szeroką gamę wysokiej jakości produktów 3M takich jak: kleje przemysłowe, taśmy klejące, taśmy dwustronne, taśmy specjalistyczne, taśmy VHB, bumpony, rzepy, filtry prywatyzujące, mini projektory, środki ochrony indywidualnej (maski, półmaski, pochłaniacze gazowe, filtry przeciwpyłowe, kombinezony ochronne).

Świadectwem naszego rozwoju jest prestiżowe wyróżnienie najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw „Gazela Biznesu”, przyznawane nam każdego roku przez magazyn „Puls Biznesu”. W latach 2012 i 2013 znaleźliśmy się wśród laureatów Skrzydeł Biznesu – trzeciej edycji rankingu firm sektora MSP. Organizatorem rankingu jest Dziennik Gazety Prawna, patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęło m.in. Ministerstwo Gospodarki i Ministerstwo Finansów. „Skrzydła Biznesu” powstały, by nagrodzić postawę przedsiębiorców, którzy w czasach spowolnienia gospodarczego skutecznie bronią pozycji rynkowej i wciąż poszukują nowych rozwiązań umożliwiających nieustanny rozwój. Również od 2013 roku corocznie otrzymujemy prestiżowe wyróżnienie w rankingu Diamenty Forbesa w kategorii firm o poziomie przychodów 50-250 mln PLN w województwie wielkopolskim. Łącznie zostały nam przyznane 33 nagrody.

Zgodnie z art. 32 c ust.2 Ustawy Prawo Atomowe (Dz.U. z 2019 r poz. 1792) w związku z art. 4 ust. 1 pkt 1 oraz 4-16 w/w ustawy, informujemy, że działalność prowadzona przez Dalpo Poznań spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. nie ma wpływu na zdrowie ludzi i na środowisko oraz oświadczamy, że w wyniku prowadzonej działalności nie doszło do uwolnień substancji promieniotwórczych do środowiska.

Misja i wartości

Naszą misją jest bycie liderem rozwoju w branży materiałów samoprzylepnych.

Myśląc o przyszłości nie można zapominać jednak o tym co było, o przeszłości do której sięgają korzenie i z której czerpiemy nasze siły witalne, nasze wartości. To właśnie wartości są fundamentem, na którym posadowiliśmy nasze wspólne przedsięwzięcie.

Fundament musi być niezawodny, musi zezwalać na rozwój i ciąży na nim wielka odpowiedzialność… Stąd naturalnie, wartości firmowe możemy podsumować słowami:

PARTNERSTWO – nasze relacje wewnątrz organizacji i z partnerami biznesowymi cechują się wzajemnością, równowagą i szacunkiem.

NIEZAWODNOŚĆ – dzięki wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu działamy z dbałością o najwyższy standard obsługi Klienta.

ROZWÓJ – inwestujemy w najnowsze rozwiązania i technologie w odpowiedzi na wszelkie potrzeby naszych Klientów.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ – działamy zgodnie z zasadą fair play. Troszczymy się o naszych współpracowników i otoczenie, dbając przy tym o środowisko naturalne.

Grupa

W ramach grupy kapitałowej Dalpo wyodrębnione zostały następujące dywizje:

Dalpo Trading to prężnie rozwijająca się dywizja handlowa, której głównym zadaniem jest sprzedaż produktów marek własnych należących do Grupy Dalpo. Dalpo Trading zatrudnia kilkudziesięciu doradców handlowych oraz posiada rozbudowany dział obsługi klienta, który obsługuje zarówno rynek polski, jak i zagraniczny. Ponadto współpracuje z Państwami na terenie całej Europy oraz USA. Działalność Dalpo Trading można podzielić na 3 główne dywizje:

Dalpo Innowacje to dywizja handlowa, która zajmuje się dystrybucją innowacyjnych materiałów samoprzylepnych. Produkty sprzedawane przez tą dywizję stanowią uzupełnienie naszej oferty o tańsze zastępniki oraz o produkty jakich 3M oraz Dalpo nie posiadają w swojej ofercie. Dywizja ta prowadzona jest w formie osobnej spółki handlowej, w której wsparciem służą doradcy techniczno-handlowi

Dalpo Operacje specjalizuje się w produkcji materiałów samoprzylepnych będących de facto sercem grupy dalpo. Dywizja jest samodzielną spółką działającą pod firmą Dalpo Poznań sp. z o.o. sp. k.. Jest właścicielem zakładów produkcyjnych oraz budynków biurowych. W jej ramach funkcjonują dwa niezależne business unity – Taśm samoprzylepnych oraz Etykiet Samoprzylepnych.

Dalpo Projekt – Liczne inwestycje budowlane prowadzone przez grupę Dalpo, wraz z doświadczeniem i wykształceniem udziałowców w zakresie inżynierii, budownictwa i architektury, zaowocowały utworzeniem dywizji wyspecjalizowanej w działalności budowlanej. W ciągu wielu lat rozwoju zbudowaliśmy liczne obiekty przemysłowe i komercyjne. Nasz dział architektoniczny na czele z mgr inż. arch. Łukaszem Raweckim może pochwalić się wieloma zrealizowanymi inwestycjami mieszkaniowymi, przemysłowymi i komercyjnymi na terenie Polski (nasze portfolio: www.arhplus.pl).

Dalpo Usługi – Centrum Usług Wspólnych – dywizja świadcząca na rzecz grupy tzw. usługi wspólne takie jak zaopatrzenie i zakup, logistyka, sekretariat, obsługa księgowo-kadrowa, HR, utrzymanie czystości. Dywizja poszerzała zakres swoich zadań wraz z rozwojem grupy. Działa pod firmą Dalpo Usługi sp. z o.o. sp.k.. Od 2020 roku wydział może oferować swoje usługi poza grupą Dalpo.

WSR Comfort – Zaangażowanie w liczne działania charytatywne sprawiło, że w 2019 roku grupa Dalpo powiększyła się o wytwórnie sprzętu rehabilitacyjnego, która od ponad 30 lat produkuje specjalistyczne wózki rehabilitacyjne dla dzieci i dorosłych dotkniętym mózgowym porażeniem dziecięcym i rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA). Wierzymy, że „Comfort to nie przywilej, a konieczność.

Smartever – zespół specjalistów którzy od 2015 roku tworzą firmę będąc wielobranżowym dostawcą do sieci handlowych. Celem jest doprowadzenie do szerszego zaistnienia produktów Dalpo w sklepach, zarówno w obszarach private label, jak i budowania marek własnych.

Ludzie

Marki

Konsekwentna i skuteczna strategia dywersyfikacji zaowocowała rozwojem marek własnych w kluczowych obszarach prowadzonej działalności.

Marka Eurotape PRO i jak nazwa sugeruje obejmuje ofertę dla profesjonalistów. Klient otrzymuje szeroki wachlarz produktów, w ramach którego należy wskazać takie taśmy jak: maskujące, dwustronne, naprawcze czy specjalistyczne, takie jak metalizowane, aluminiowe oraz wykrywalne. Zastosowanie tych produktów odpowiada na potrzeby szeregu branż, w tym budowlanej, remontowej, wykończeniowej czy samochodowej. Oferowane produkty są wytrzymałe, dedykowane do zastosowań wewnątrz oraz na zewnątrz z właściwościami charakteryzującymi się wysoką odpornością.

Marka Memo Brand została utworzona z myślą o asortymencie biurowym. Był to jeden z filarów firmy w pierwszych latach działalności, który dostarczał wszelakie akcesoria biurowe na polski rynek. Obecnie w ofercie posiada najbardziej przydatne produkty w codziennej pracy biurowej, takie jak taśmy dokumentowe czy  taśmy biurowe. W ofercie tego brandu znajdziemy również kropki kleju tzw. sticky dots, woreczki strunowe w kilkunastu rozmiarach, a także wysokiej jakości pisaki z farbą olejną.


Memo notes jest brandem oferującym szeroki wybór notesów oraz zakładek samoprzylepnych. Notesy dostępne są w popularnym żółtym kolorze, tzw. yellow sticky notes, ale również produkowane są w innych wybarwieniach, kształtach oraz rozmiarach. Oferta zakładek samoprzylepnych jest również bogata, od klasycznych po kształty z wykrojnika a także rozwiązania fluo oraz transparentne.